Şimdi ekranlarınıza geliyor ve hem dünkü hem de bugünü net bir şekilde bu tablolarla barlarla ekranlarınıza getiriyoruz kıyaslama imkanı da buluyoruz Türkiye'de Corona virüs tedavisi görüp iyileşen hastaların sayısı her geçen gün artıyor sevgili izleyiciler işte veriler düğün 35600 5 test yapılmıştır Bugün f36180 7 test yapıldı ve bu yapılan testlerde rastlanılan baka sayısı 1546 iken Bugün 1542 hemen hemen aynı vaka sayısında Ama son günlerde bir çıkış var birkaç gün önce 4-5 gün önce ama giderek daha da düştüğünü görüyoruz sevindirici bir haber Dün 50 vatandaşımızı kaybetmiştik Bugün elinde altına indi sayı sevindirici bir rakam Ama tabii ki her bir kaybettiğimiz

vatandaşımız çok kıymetli hepsi yaşın Tabii ki son derece üzücü yakınları için sevdikleri için onları sen bakır sayısı hem kaybettiğimiz Vatandaşlarımızın sayısı giderek azalır ve sıfırlanır amacımız o bütün bu mücadelenin bütün bu önlemlerin amacı o ve sevgili izleyiciler Sabir iyileşen hasta sayısını hemen en alt satırda aldım Dün 3084 hasta tedavi olduğu taburcu olduğu Bugünse 3211 hasta sevgilidiler buydu Sağlık Bakanı Fahrettin koca da yine tedbirleri uyum çağrısını yineledi Bu tabloyu 183 milyon birlikte değiştirdikleri tedbirleri ısrarla uyarak mücadelemize ciddiyetle hiç gevşetme daha sürdüren Yine sosyal medya hesabından yakında 100 bini bulacak dedi vefat sayımız gittikçe azalacak umarız böyle olacak biraz daha özveri değmezmi ifadelerini kullandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tedbirleri uyulması durumunda Türkiye'nin coronavirüs salgınından dünyanın birçok ülkesine göre daha çabuk kurtulacağını söyledi sizlerin sıkıntıya düşünüyorsak Sizden özür diliyorum gelin sabredelim bir an önce selamete çıkalım dedi coronavirüs belasından da inşallah özellikle ricam şu olabiliriz ama bunlara tahammül edecek bu coronavirüs belasından zamanda olacağımıza inanıyorum çok kısa sürede kurtulacağız dedi aynı durumu Ailemde de şu anda sizler gibi yaşıyorum hep birlikte Eğer uyarsak çok kısa zamanda Biz dünya ülkelerine göre

bu işi çabuk açacağız sıkıntıya düşünüyorsak özellikle ama ben diyorum ki bir an önce de inşallah sahili selamete Recep Tayyip Erdoğan Gayrettepe İstanbul Havalimanı metro projesi Yeşilköy ve Sancaktepe'de inşa edilen iki geri hastaneye dediğinde cumhurbaşkanı Bu hastanelerle İstanbul'un uluslararası sağlık turizmi yeni bazı dedikodular üretmeye başladılar sancaktepe'nin ne Yeşilköy'de yapılan hastaneleri ihtiyaç yok Çünkü bunların oku çok ama çok da yeni açılımla beraber sağlık üssü olma görevini 50 günlük Hasret 4 saatlik de olsa bitti bugün 50 gündür Evde laydı kurallara uydular gerçekten Çınar larımızla Uluçınar lerimizi tekrar hepimizin tek tek teşekkür etmesi lazım Çünkü onlar sayesinde büyük oranda Tablo bu hale geldi sevgilidiler kurallara riayet eder ellerinde durdular Çünkü öncelikle onları Bulgaristan korumamız lazımdı korumayı büyük oranda başardık bundan sonra da mücadeleye devam Tabii ki 65 yaş üstündekiler 11.15 saatleri arasında sokağa çıktılar biraz kaslarını aşçılar Rüzgar gördüler Güneş

gördüler mutlu oldular 24 ilde herkes evdeyken caddeler sokaklar onları kaldır 65 yaşında günler öncesinden hazırlıklarını yaptılar maskeleri taktılar Ankara'da 2 günlük sokağa onlar parselde bahçelerde Güneşli havanın tadını çıkardı çok güzelmiş Hele ki böyle bomboş bir Ankara Caddesi'nde hepsinden güzel çıkma kısıtlamasının ikinci gününde saat 11 ile 15 arasında caddeler 65 yaşındaki duydukları memnuniyeti dile getirdiler İnşallah bu konu ne meselesinde yemeyeceğiz Türkiye o kadar bir güzel yerdeki yani dünya bizi izliyor İstanbul'da değil miydi onlar için Festival düzenlendi şarkı söylediler aynı zamanda nerede çalışması bizim sağlığımız için sıkılmadık Çünkü bizim için hastanelerde kalacağım sayıda kalalım 4 saatliğine kaldırdan kısıtlamadan yararlananlar arasında 77 yaşındaki Burhan kılınçkını da vardı Türkiye onu Vefa destek ekibi ile yaptığı o diyalog amca da sitenin bahçesinde dolaştı Yine aynen devam elinde kalıyor ayaklarından tedavisi çıkabilirdi Burhan amca çevresindeki mutluluktur ya ne güzel bir şey insanları geliyorlar gidiyorlar hazır mı